Choď na obsah Choď na menu
 


Katastrofy v SR

V tomto článku je uvedených pár katastrof ktoré sa stali na Slovensku.

Víchrica v tatrách

Víchrica, ktorá sa prehnala cez Vysoké Tatry, spôsobila obrovské materiálne škody. Vo Vysokých Tatrách doslova zmizol les. Podľa Milana Korena zo Štátnych lesov TANAP-u, za obeť padlo dva až tri milióny kubíkov dreva. Víchrica v Tatrách trvala približne 4 hodiny. Vo vzduchu lietali strechy, stromy, konáre, dopravné značky a odnášalo ich desiatky až stovky metrov. Stromy padali ako domino.

050509190730.jpg

Výbuch delaboračného skladu v Novákoch

Výbuch delaboračného skladu v slovenskom meste Nováky nastal v piatok 2. marca 2007 okolo 16:30. Do súčasnosti predstavuje jednu z najzávažnejších priemyselných havárií v dejinách krajiny. V dôsledku explózie zahynulo osem ľudí. 14 ľudí bolo hospitalizovaných v bojnickej nemocnici, dvaja v meste Partizánske a jeden zranený bol prevezený do Banskej Bystrice. Zdravotníci ošetrili na mieste ďalších 30 ľahšie zranených.

085_novaky.jpg

Výbuch v Bani Handlová

Výbuch v Bani Handlová bola explózia plynu, ku ktorej došlo 10. augusta 2009 okolo 9:30 v šachte Východ uhoľnej bane v meste Handlová. Explózia usmrtila 20 ľudí: 11 banských záchranárov a 9 baníkov ktorý spoločne hasili požiar. Ide o najväčšie banské nešťastie v novodobej histórii Slovenska. 

medium.jpg

Streľba v Devínskej Novej Vsi

Incident so streľbou v Devínskej Novej Vsi sa odohral 30. augusta 2010 pred desiatou hodinou dopoludnia na Ulici Pavla Horova v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Zomrelo pri ňom osem ľudí a 15 bolo zranených. V histórii Slovenskej republiky je to šiesty štátny smútok.

sim.jpg

zdroj: sk.wikipedia.org